>>> Nechte si vypracovat nezávaznou nabídku na Vámi vybrané zboží! <<<
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Dopravu máte ZDARMA!
  • Kategorie blogu

Kontaktujte nás - drozda.naradi

 

 

 

 

 

  1. Úvod
  2. Blog Novinky
  3. Historie firmy Milwaukee
13.09.2021

Historie firmy Milwaukee

 

Společnost založil v roce 1924 ve městě Milwaukee, Wisconsin, A.F. Siebert, který začal vyrábět první přenosnou vrtačku o nízké hmotnosti pro práci jednou rukou a vrtáky 1/4" s názvem „Hole-Shooter“. Společnost zvyšovala své renomé inovátora navržením jedinečné úhlové vrtačky v roce 1949, první přenosné elektrické přímočaré pily Sawzall® v roce 1951 a vrtačky s vysokým krouticím momentem Hole-Hawg® v roce 1970, které se staly průmyslovými standardy. Po roce a půl tvrdého testování byla v roce 1991 představena přímočará pila Super Sawzall® s motorem 1000 W a 0–2800 kmity/minutu.

Vize, se kterou A. F. Siebert v roce 1924 začal, je i dnes pravdivá. Začalo to jasným pochopením potřeb zákazníků a schopností vyhovět jim navržením vynikajících výrobků a komponent z nejkvalitnějších materiálů a polotovarů.

Od roku 1924 stavěla Milwaukee Electric Tool Corporation na tradici výroby a prodeje Heavy-Duty elektrického nářadí určeného profesionálním koncovým uživatelům. Tato tradice je hnací silou společnosti, nyní i v budoucnosti.

 
1924
1/4” vrtačka Hole-Shooter
Společnost založil v roce 1924 A.F. Siebert, který začal vyrábět první přenosnou vrtačku o nízké hmotnosti pro práci jednou rukou s názvem „Hole-Shooter“.
Díky naslouchání požadavkům trhu a reagování na ně byla nová vrtačka Hole-Shooter přijata automobilovým a těžkým kovozpracujícím průmyslem.
 
1935
3/4” příklepová vrtačka
V roce 1935 společnost Milwaukee představila lehkou 3/4" elektrickou příklepovou vrtačku pro vrtání a vsazování kotev do betonu. Toto nářadí umožňující snadnou přeměnu na vrták 3/4" bylo brzy přijato a bylo následován kratším, lehčím a specializovanějším nářadím určeným výhradně pro přesné vrtání.
 
1935
Přenosná bruska
Od doby, co se přenosná bruska všeobecně považuje za jedno z nejvíce používaných nářadí při sváření, rostoucí renomé stále ještě mladé společnosti Milwaukee podněcovalo svářeče k poohlédnutí se po zdroji, který by mohl vylepšit existující řady jejich nářadí.
Společnost Milwaukee ráda přijala tuto příležitost, aby se osvědčila. Návrháři věděli, že nové brusky musí být snadno ovladatelné, a navíc odolávat hrubému zacházení. Výsledkem byl model o hmotnosti 6,8 kg s jednou koňskou silou, který byl perfektně vyvážený.
 
1949
1/2” pravoúhlá vrtačka
Společnost Milwaukee uvedla na trh první 1/2" pravoúhlou vrtačku navrženou tak, aby umožňovala instalatérům a elektrikářům vrtat ve stísněných prostorech otvory o průměru 2-9/16" do dřeva a o průměru 1/2" do oceli. Později bylo nářadí pro zvýšení univerzálnosti vybaven motorem s možností přepínání směru otáčení.
 
1951
Sawzall®
V roce 1951 společnost Milwaukee vyrobila bezpříkladné nové nářadí - šavlovú pilu Sawzall®. První přenosná šavlová pila na kov, jejíž vratný mechanismus, konstruovaný s ohledem na každodenní hrubé zacházení, obsahoval pouze tři pohyblivé části a přesto poskytoval zdvih 3/4" ideální pro řezání i pilování. Aby vyhověla trhu, který požadoval mnohostrannou použitelnost na všechny typy materiálů, společnost Milwaukee doplnila řadu Sawzall o široký sortiment pilových plátků.
Jak pravoúhlá vrtačka, tak i šavlová pila Sawzall způsobily revoluci v odvětví elektrického nářadí a založily tradici společnosti Milwaukee v navrhování nářadí, které pomáhá profesionálům vypořádat se s jejich úkoly efektivněji.
 
1968
Hole-Hawg®
Společně s novými výrobními a distribučními provozy přinesl rok 1970 nové výrobky včetně první vrtačky Hole-Hawg® navržené speciálně na vrtání velkých otvorů mezi sloupky a nosnými trámy v bytové výstavbě.
 
1973
Přenosná pásová pila
Společnost Milwaukee představila první pásovou pilu poháněnou šnekem s dvourychlostním motorem a možností hlubokých řezů, která stanovila standard pro životnost a výkon.
 
1977
1/2“ Magnum® Hole-Shooter®
Společnost Milwaukee představila první 1/2" profesionální pistolovou vrtačku — Magnum® Hole-Shooter®, s kabelem Quik-Lok® a snadno vyměnitelnými uhlíky.
 
1979
4-1/2“ úhlová bruska
V roce 1979 společnost Milwaukee vyrobila jako první v USA 4-1/2" úhlovou brusku.
 
1991
Super Sawzall®
Po roce a půl tvrdého testování byla v roce 1991 představena přímočará pila Super Sawzall® s 0–3200 kmity/minutu.
Šavlová pila Super
Sawzall®, která je v současnosti předmětem pěti patentů, obsahuje vyvážený mechanismus a spojku chránící převodovku, díky kterým stanovila nový standard jako šavlová pila s nejnižšími vibracemi a nejvyšším řezným výkonem na světě.
 
2000
Speciální nářadí 18 V
Milwaukee představila řadu 18V akumulátorového speciálního nářadí. 
První šavlová pila na světě Sawzall - Hatchet® s mimořádnou 6polohovou nastavitelnou rukojetí. Rázové utahováky vyznačující se nejvyšším vysokým krouticím momentem ve své třídě. Heavy-duty pila na kov a výkonná vrtačka/šroubovák LokTor.
 
2002
Společnost Milwaukee vstupuje na mezinárodní trh
Nová moderní generace profesionálního nářadí Milwaukee byla představena na evropském trhu!
Nový sortiment zahrnuje 170 výrobků včetně 50 zcela nových modelů: široká nabídka akumulátorového nářadí, kladiva, vrtačky a šroubováky, úhlové šroubováky, dřevoobráběcí a kovoobráběcí nástroje, pily.
 
2003
Kladiva Milwaukee Kango
Společnost Milwaukee představuje novou generaci 10kg kombinovaných a bouracích kladiv Kango s mimořádnými výhodami: Kango 900/950.
Nejvyšší výkon ve své třídě. Nejnižší vibrace ve své třídě. 
Představením těchto zcela nových strojů byla značka Kango integrována do výrobního programu Milwaukee a kombinuje nyní dlouholeté profesionální dědictví dvou nejrespektovanějších značek v odvětví.
 
2004
80. výročí
Společnost Milwaukee slaví 80. výročí své existence, během které vyráběla jediné - heavy-duty nářadí.
 

ČLEN V RÁMCI SILNÉ SKUPINY

Milwaukee je členem skupiny Techtronic Industries Co. Ltd. (TTI), ttigroup.com. Společnost byla založena v roce 1985, TTI je předním prodejcem, výrobce a dodavatel domácí kutily a produkty pro péči o podlahu, který zaměstnává více než 20000 lidí po celém světě.

Kromě Milwaukee, portfolio TTI zahrnuje úplnou linii výrobků vybavených motorem, zařízení pro péči o podlahu, laserové a elektornické výrobky jako AEG®, Ryobi®, Homelite®, Dirt Devil®, Regina® a Vax®.  Medzinárodná integrace zkušenosti a tradice umožňuje Milwaukee být inovačním použitím celosvětových znalostí. Umístění po celém světě mu dovoluje nejlepší dodací možnosti pro výrobu nářadí Heavy Duty, s extrémními technickými parametry, za přijatelné ceny. Vlastní designérská střediska na třech kontinentech jí dovolují nonstop rozvoj a také přenos znalosti z různých řemesel a aplikací.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za měsíc.
drozda-naradi.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz